יום רביעי, אוגוסט 12, 2009

Windows 7 - יצאה בגירסת RTM האם היא תכבוש את המקום של XP - או תסיים כמו ויסטה?

WINDOWS 7 - מערכת ההפעלה הבאה מבית מייקרוסופט, שוחררה רשמית - RTM לפני קצת משבוע.
RTM - הינה גירסה מלאה וסופית של מערכת ההפעלה - המשוחררת למנויים עסקיים של מייקרוסופט וכן ליצרני מחשבים בעולם.
מאז - התגלו כבר שני באגים קריטיים, עליהם נפרט בהרחבה:

הבאג הראשון מתרחש כאשר מתבצע CHKDSK (סורק הדיסק), במחשב שבו הכונן הקשיח (הארד דיסק) מפוצל ומכיל שגיאות, במצב שכזה, אחוז השימוש במעבד עולה ל-90% ויותר, יתרה מכך, דווח על ידי משתמשים בעולם
כי המערכת פשוט מפסיקה להגיב ונתקעת - ונדרשת התערבות ואתחול ידני של המשתמש.

כמו כן, מדובר גם בפירצת אבטחה מסוכנת : גורמים מזיקים עלולים להריץ את תוכנית CHKDSK (סורק הדיסק) מרחוק ולשלב תוך כדי גם מתקפות DDOS, ובכך לגרום למערכת ההפעלה להיתקע, במצב שכזה יכולים אותם גורמים להשתלט על המחשב בו מותקנת מערכת ההפעלה WINDOWS 7.

בתחילה, גורם בכיר שמעורב בפיתוח מערכת ההפעלה WINDOWS 7 הכחיש את הדבר, וטען שבגירסת החלונות הזו שונתה השיטה, וכי כעת, ברגע שהכונן הקשיח מפוצל ומכיל שגיאות - המערכת מבצעת סריקת דיסק באופן יזום ואסטרטיבי על מנת להביא לפתרון מהיר של הבעיה.
לאחר מספר ימים שהתגלה כי גורמים מזיקים יכולים להשיג שליטה מוחלטת על מחשב בו מותקנת WINDOWS 7, הוא הודיע רשמית כי מייקרוסופט תעשה מאמצים על מנת להוציא גירסה מתוקנת בתאריך השיווק הפומבי המתוכנן - 22 באוקטובר של מערכת ההפעלה.

היום הודיעה מייקרוסופט, כי בעת ביצוע שדרוג מ- Windows 7 ל- Windows Vista, במצבים מסוימים, עלול להיווצר LOOP (אתחולים אינסופיים) מייקרוסופט פרסמה הוראות כיצד להתגבר על בעיה זו.
בעבר פרסמה מייקרוסופט כי ניתן לשדרג ללא חשש מווינדוס ויסטה לווינדוס 7 - והיום התהפך הכדור.

אז האם windows 7 הולכת לסיים כמו ויסטה או שבסוף היא תכבוש את המקום של XP? את זה, רק ימים יגידו.


אין תגובות: